SEFT, “Mühendislik Hizmetleri” faaliyetlerini, dünya standartlarında yerine getirebilmek ve en doğru biçimde anlatabilmek amacıyla, 5 Stratejik Hizmet Alanı tanımlamıştır.

 

   SEFT, Ticari ve Resmi amaçlı ihtiyaçlara yönelik olarak gerçekleştirdiği Gemi Tasarımı hizmetlerini SEFT │ GEMİ TASARIM başlığı altında yapılandırmıştır. Kurulduğu 2001 yılından günümüze, çok sayıda ve farklı tipte başarılı gemi tasarımı üren firmamız; “ulusal pazarda lider uluslararası pazarda önemli bir oyuncu olmak” vizyonunu doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

 
 
2007 yılında belirlediği vizyon çerçevesinde Savunma Sanayi için vereceği hizmetleri
SEFT │ SAVUNMA faaliyetleri olarak konumlandırmıştır.

Hem Yerli Savunma Sanayimiz hem de başka ülkelerin Savunma Sanayileri için başarılı ürünler tasarlamış olan firmamız, ürün ve Pazar çeşitliliğini genişleterek çalışmalarına devam etmektedir.

 

   SEFT; Enerji konusunda artan yerel ve küresel ihtiyaçlar ile tasarladı yüksek nitelikli ürünler sayesinde edindiği farkındalığı birleştirmiş, 2014 yılı itibariyle yeni bir hizmet alanı iddiasını ortaya koymuştur: SEFT │ ENERJİ.

 

   SEFT │ ENERJİ  olarak tanımlanan faaliyet alanında; Açık Deniz Platformları, Sondaj ve Üretim Gemileri ile Enerji Üretim Platformları konusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

 

 
  • SEFT; ürettiği yüksek nitelikli tasarımlarla çözüm sunduğu çok sayıda zorlu görevler ve 2010 yılından bu yana Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde faaliyet gösteren ilk Gemi Tasarım Firması olmanın yüklediği misyon ile Araştırma Geliştirme çalışmalarını firma kültürü haline getirmiştir.

  • İleri Mühendislik Analizleri ve Ulusal/Uluslararası Ar-Ge Destek Kurumları için hazırlanan Proje hizmetleri, SEFT │ AR-GE yapılanmasının başlıca faaliyet alanlarıdır.

 

   SEFT’in, Projelerle ile ilgili verdiği Mühendislik Hizmetleri, Tasarım ya da Ar-Ge Analizleri ile sınırlı değildir. Farklı projelerde birçok önemli Firma ile Ticari İş Birlikleri gerçekleştirmiş ve yine önemli Firmalara Danışmanlık Hizmeti de sunmuştur. SEFT, Mühendislik Danışmanlığı faaliyetlerini SEFT │ DANIŞMANLIK olarak konumlandırmıştır.