SEFT, 2007 yılından itibaren, Savunma Sanayi Ürünleri için araştırma ve geliştirme merkezi olarak çalışmaya başlamıştır. SEFT’in ilk savunma sanayi ürünü ise AB destekli bir proje olan ve Romanya Devleti için 2009 yılında tasarlanan “Nehir Tipi Hızlı Devriye Botları” projesidir.

 

   Tamamen SEFT tasarımı olan Denizaltı Kurtarma Ana Gemisi (MOSHIP) ile Kurtarma ve Yedekleme Gemisi (KURYED) projeleri, Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından ihale sonucu seçilmiş ve 2010 yılında sözleşmeleri imzalanmıştır. Tüm tasarım faaliyetleri ve proje yönetimi SEFT tarafından yürütülen MOSHIP ve KURYED projeleri, firmanın sıçrama yapmasına büyük katkı yapmıştır.

   SEFT tarafından Tayland Kraliyet Donanması için tasarlanan ve Bangkok’ta inşa edilen Denizde İkmal Tankeri projesi, 2014 yılı başlarında başarı ile tamamlanmış ve Yurtdışı pazarlara büyük önem veren SEFT için önemli referans olmuştur.

 

   SEFT’in Savunma Sanayiine yönelik çalışmaları, yeni inşa tasarımlar sınırlı değildir. 2014 yılı içerisinde Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı SAR 33 Sınıfı 5 adet Sahil Güvenlik Botu için Modernizasyon Projesi firmamız tarafından gerçekleştirilmiştir.

 

   SEFT │ SAVUNMA  alanındaki faaliyetleri, ürün çeşitliliğinin ve niteliklerinin arttırılması, uluslararası işbirliklerinin ve çalışılan pazarların geliştirilmesi yönünde devam etmektedir.