Gemi ve Teçhiz Entegrasyonu

   SEFT, Donatım Mühendisliği konusunda çalışan uzman mühendisleri başlangıç yerleşim ve bilgi dokümanları hazırlanması, Klas Onayı için Ana Tasarım çalışmaları ve sonrasında da Detay ve Üretim Tasarımı çalışmaları yapmaktadır.

 
 

   Merdivenler, camlar, çapa ve ırgatlar, baş ve kıç bağlama ekipmanları gibi standart donatım ekipmanlarının işlevsel çalışacak ürünlerden seçilmesi ve gemi ile entegrasyonunun sağlanmasıdır. Çoğu zaman gemilerin çalışma amaçlarına uygun olarak özel görevler yerine getirecek donatım ekipmanları bulunur.

 

   SEFT donatım mühendisleri, özgün gemi çalışmalarının verdiği tecrübe ile her türlü donatım ekipmanının gemi ile entegrasyonun sağlayabilecek bilgiye sahiptir.

 

   Çalışmalarımızın başlangıcını, söz konusu donatım ekipmanları ile ilgili tasarlanan çözümün konsept olarak ortaya çıkarılmasıdır. Daha sonra bu taslak tasarım önerisi müşteri, tersane ve tedarikçi ile koordine edilerek uygulanabilir optimal çözüm ortaya çıkarılır.

 

   Geliştirdiğimiz ve sorunsuz bir çalışma için koordine ettiğimiz konsept tasarımın ardından Ana Tasarım aşamasına geçilmektedir. Teçhiz donatımında Klas Tasarım için gereken tüm dokümanlar hazırlanır ve ilgili otoritelere onaylatılır.

 

   SEFT, üretim aşamasında da tersane ve tedarikçilerle yakın bir işbirliği yürütür. Sorunsuz bir imalat ve fonksiyonel bir operasyon için bu konuya çok önem vermekteyiz. Güverte üzeri kaldırma sistemleri, demir ve bağlama sistemleri, kurtarma botları ve kaldırma sitemleri, pencere bağlama sistemleri, makine havalandırma sistemleri gibi teçhiz donatım sistemleri bileşenlerinin, gemi ile entegrasyonu için detaylı tasarım çalışmaları bu aşamada yapılmaktadır.